McDonald’s współpracuje z InstaVolt

InstaVolt współpracuje z McDonald’s w celu wprowadzenia punktów szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w swoich restauracjach Drive Thru w Wielkiej Brytanii.

Współpraca z InstaVolt, największą obsługiwaną siecią szybkich ładowarek do pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii, oznacza ogromny krok naprzód w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Obejmuje to wprowadzenie punktów ładowania zarówno w nowych, jak i istniejących restauracjach Drive Thru. Pierwsza fala instalacji zostanie ogłoszona, gdy będą dostępne.

Nowe punkty szybkiego ładowania InstaVolt są w stanie ładować z mocą 125 kW, jedną z najszybszych w Wielkiej Brytanii i skrócić czas ładowania, dzięki czemu pojazdy elektryczne są bardziej realistyczną perspektywą dla kierowców niż kiedykolwiek wcześniej. Partnerstwo, pierwsze tego rodzaju w dużej sieci restauracji, zwiększy dostępność szybkiego ładowania dla kierowców w całej Wielkiej Brytanii, zapewniając sieć wygodnych i rozpoznawalnych lokalizacji poza stacjami paliw, ulicami mieszkalnymi i miejscami pracy.

Ogłoszenie to pojawia się, gdy gospodarka Wielkiej Brytanii zaczyna się odbudowywać po COVID-19, ponownie koncentrując się na branżach i infrastrukturze niskoemisyjnej, a więcej kierowców niż kiedykolwiek rozważa pojazdy elektryczne ze względu na radykalną poprawę jakości powietrza, którą zaobserwowano podczas blokady.

Sieć InstaVolt zyskała wiodącą w branży reputację dzięki wysokiemu poziomowi niezawodności i łatwości użytkowania, dzięki czemu w kwietniu 2020 r. została zarekomendowana przez magazyn Auto Express.

Wyróżnienie to zwiększa uznanie, jakie InstaVolt zdobył w ankiecie Zap-Map, w której kierowcy samochodów elektrycznych w całym hrabstwie przez dwa lata z rzędu nazwali InstaVolt swoją ulubioną siecią ładowania wielu marek.

Paul Pomroy, dyrektor generalny McDonald’s UK i Irlandii, powiedział: „Apetyt na pojazdy elektryczne, które będą centralnym elementem brytyjskich wysiłków na rzecz przywrócenia bardziej ekologicznego powrotu po COVID-19, rośnie. To partnerstwo jest prawdziwym krokiem naprzód dla tych, którzy już jeżdżą pojazdami elektrycznymi, a także dla tych, którzy rozważają dokonanie zmiany.”

„Z siecią ponad 1300 restauracjami oznacza, że nigdy nie będziesz daleko od punktu ładowania. Gdy patrzymy na powrót do normalnej obsługi po COVID19, kierowcy będą mogli wpaść na kawę lub posiłek i naładować pojazd do 80% w 20 minut. Jesteśmy znani z szybkości i wygody, a współpraca z InstaVolt zapewni właśnie to kierowcom pojazdów elektrycznych.”

„Naszym ostatecznym celem jest posiadanie większej liczby punktów ładowania pojazdów elektrycznych w naszej siedzibie niż jakakolwiek inna firma w Wielkiej Brytanii i Irlandii”.

Adrian Keen, dyrektor generalny InstaVolt, powiedział: „Chcemy uczynić naszą sieć najłatwiejszą w obsłudze przy płatnościach zbliżeniowych – bez konieczności zakładania konta – a nasze ładowarki 125 kW należą do najszybszych i najbardziej niezawodnych w UK. Badania pokazują, że kierowcy muszą mieć pewność, że szybka, niezawodna i prosta w obsłudze infrastruktura ładowania nigdy nie będzie za daleko, a to partnerstwo zapewni kierowcom w całym kraju tę pewność.”

„W związku z niedawnymi raportami wskazującymi, że więcej osób rozważa zakup pojazdu elektrycznego, mamy nadzieję, że to ekscytujące partnerstwo z McDonald’s pomoże zachęcić ich do podjęcia tej decyzji. Z niecierpliwością czekam na współpracę z McDonald’s, aby wprowadzić ładowarki InstaVolt w każdej reustaracji McDonald’s.”

Minister transportu Rachael Maclean powiedziała: „Możliwość łatwego i szybkiego ładowania naszych samochodów elektrycznych w codziennym życiu jest niezbędna, aby zachęcić ludzi do przejścia na pojazdy elektryczne.

„Ta ekscytująca współpraca między InstaVolt i McDonald’s, jest niezbędna, ponieważ dążymy do zmiany postrzegania pojazdów elektrycznych przez ludzi. Chcemy, aby czyste pojazdy stały się nową normą, instalując punkty szybkiego ładowania w ruchliwych, popularnych miejscach publicznych ”.

George Ridd, partner w Zouk Capital, menadżer brytyjskiego funduszu inwestycyjnego Charging Infrastructure o wartości 400 milionów funtów i inwestor w InstaVolt, powiedział: „McDonald’s ma już fantastyczne referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki celom w zakresie opakowań z recyklingu, a teraz współpraca z InstaVolt w zakresie hostowania szybkich ładowarek EV dekarbonizacja sektora transportu w Wielkiej Brytanii, a także redukcja emisji z rur wydechowych, aby oczyścić powietrze, którym wszyscy oddychamy.

„Kapitał z CIIF sfinansuje wprowadzenie ładowarek InstaVolt w placówkach McDonald’s w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, z których wszystkie będą zasilane energią odnawialną i są fantastyczne do wspierania wiodącej roli Wielkiej Brytanii na rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek treści bez zgody autora. Projekt i realizacja: Wera.IT

Przeczytaj poprzedni wpis:
W pełni elektryczny samolot komercyjny

OXIS Energy i Texas Aircraft Manufacturing mają opracować pierwszy brazylijski w pełni elektryczny samolot komercyjny do szkolenia lotniczego i transportu...

Zamknij